Kaip išsirinkti fotografą?
Pasižiūrėkite fotografo pavyzdinius darbus. Taip įvertinsite su kokiomis fotosesijomis jis dirba ir kokiu stiliumi paruošia nuotraukas.

Pateikite fotografui savo įdėjas nuotraukoms. Aptarkite ar jos yra įgyvendinamos.

Aptarkite kainas, nuotraukų skaičių, terminus, papildomas išlaidas (pvz.: kuras, specialūs jūsų pageidaujami rekvizitai, studijos nuoma).

Įsivertinkite ar fotografas yra jums artimas kaip žmogus, ar galėsite su juo laisvai komunikuoti, išsakyti savo pageidavimus ir pastebėjimus. Gera komunikacija yra labai svarbu.

Kaip pasiruošti verslo fotosesijai?
Drabužių spalva gali turėti didelę įtaką tam kaip žmonės reaguoja į jūsų nuotrauką. Neutralūs tonai linksta į minimalizmą. Labai tinkamos yra tamsesnės spalvos: juoda, ruda, mėlyna. Šviesios ir ryškios spalvos skirtos staigiai patraukti dėmesį. Labiau rekomenduojama rinktis vienspalvius drabužius.

Apsimoka pasidomėti, kurios spalvos yra jums tinkamos pagal jūsų odos, plaukų, akių spalvas.

Renkantis aprangą reikia atkreipti dėmesį į tai, kad apranga turi atspindėti jūsų profesiją. Rengtis reikėtų taip, tarsi ruoštumėtės susitikti su nauju klientu. Jeigu jūsų darbo sfera nereikalauja griežto aprangos kodo tai ir nuotraukoms rinkitės drabužius, kurie atspindi jus. Jeigu jūsų profesija reikalauja specifinės aprangos galite ir ją įtraukti į fotosesiją: pasidaryti kelias nuotraukas su paprastais drabužiais ir kelias su uniforma.

Visada apsimoka pasiimti kelis aprangos variantus į fotosesiją, bei išbandyti kelis derinius miksuojant drabužius.

Verslo nuotraukoms užtenka poros aksesuarų/papuošalų. Makiažas ir šukuosena turi būti panašūs į jūsų kasdienę išvaizdą. Nepamirškite atsinešti daiktų, kurie jums reikalingi išvaizdos pakoregavimui: šukos, makiažo priemonės.

Jeigu jūsų nuotraukas naudos įmonėje atsakingas asmuo, pasitarkite su juo ar yra kokie nors reikalavimai.

Prieš fotosesiją visas detales aptarkite su fotografu, kad iš anksto būtų paruošiamas tinkamai studija - fonai, rekvizitai ir pan.

Asmeninė fotosesija

Asmeninė fotosesija - jūsų kaip individo atsiskleidimas per fotografiją. Ji gali būti atliekama studijoje, jūsų namuose, lauke, įvairiuose objektuose, kur jaučiatės gerai.

Labai svarbu aptarti vietą su fotografu ir įvertinti ar joje bus tinkamas apšvietimas.

Jeigu jaučiatės nejaukiai prieš svetimus žmones geriau rinktis atokesnę vietą, kur būtų mažiau žiūrovų.

Rinkitės tokius drabužius ir aksesuarus, su kuriais jausitės geriausiai. Galima pasiimti ir kelis drabužių komplektus. Venkite drabužių su dideliais užrašais ar aplikacijomis. Fotosesija taip pat puiki galimybė išbandyti kažką nekasdienišką savo įvaizdžiui.

Bent minimalus makiažas yra rekomenduojamas, kad paryškinti jūsų bruožus. Nebent jūsų tikslas yra parodyti natūralumą.

Aptarkite su fotografu savo fotosesijos viziją, parinkite pavyzdžių.

Jeigu jaučiate, kad jūsų nuotaika yra netinkama fotosesijai, geriau ją nukelti, nes rezultatas gali nedžiuginti.

Nusiteikite, kad pradžioje gali būti nejauku ir pirmieji kadrai nebus to, ko siekiate. Bet ta įtampa pamažu dingsta su fotografo pagalba.

Šeimos fotosesija

Apgalvokite kokio tipo fotosesijos norite, pasirinkite pavyzdžių. Pagal norimą stilistiką išsirinkite fotografą.

Apie būsimą fotosesiją informuokite dalyvius iš anksto, kad atėjus tai dieniai niekam nebūtų siurprizas, ypač tiems, kurie nelabai mėgsta fotografuotis.

Vaikams papasakokit, kad einate gerai praleisti laiką, o tuo metu jus fotografuos. Rekomenduojama nedrąsiems vaikams atsinešti mylimus žaisliukus (labiausiai tinakmi pastelinių spalvų). Jeigu vaikučiai maži įvertinkite jų miego bei valgymo metą. Pailsėjęs ir sotus vaikutis bus geriausios nuotaikos.

Rekomenduojama šiltos, švelnios, pastelinės spalvos. nevaržantys, per daug neaptempti drabužiai, kurie nekiltų į viršų. Nerekomenduojama trumpų suknelių, kad nereiktų pastoviai jų taisytis. Drabužius galima pritaikyti pagal sezoniškumą, šventinę tematiką.

Svarbiausia yra gera nuotaika ir dirbti kaip komandai. Tik tada rezultatas bus džiuginantis. Siūlomos mintys, drabužėlių patvarkymas, plaukučių sušukavimas, mažylių paliksminimas, išlindusių marškinių pataisymas, gražus makiažas - mažos smulkmenos, kurios padeda gerai fotosesijai.

Kaip patiems pasidaryti produkto fotosesiją?

Turite nuspręsti kam bus naudojamos nuotraukos - produkto pristatymas, konkursas, sezoninių prekių panaudojimo pavyzdžiai, elektroninės parduotuvės asortimentui ir pan.

Susiraskite nuotraukų idėjų, tam puikiai tinka Pinterest. Išsisaugokite jums patinkančias mintis kaip išdėlioti produktus, kokius galima panaudoti rekvizitus. Žiūrėkite, kad jūsų produktas būtų artimas išsirinktiems pavyzdžiams (tai kas tinka reklamuoti akinius, gali netikti vaikiškiems pledukams).

Atsižvelgdami į surinktą informaciją nuspręskite: kokias spalvas naudoti (kad jos būtų artimos jūsų stilistikai ir įvaizdžiui, prekės ženklui), ar nuotraukos bus meninės, sukuriančios jūsų verslui tinkamą sceną, ar tai nuotraukos, pateikiančios aiškią informaciją apie produktus (etiketės, aprašymas, produkto formos, medžiagos, tekstūra).

Iš anksto susirinkite jums tinkamus rekvizitus: daiktus, kuriuos galite panaudoti kaip fonus ar pagrindą (staltiesė, užuolaidos, medžiagų atraižos, popierius, tekstūrinis kartonas, dovanų popierius), papuošimus, tinkamus jūsų produktui (augalai, dėžutės, indai, bet kas, ką galite rasti namie ar ofise).

Pasirūpinkite geru apšvietimu, nuvalykite, išlyginkite, paruoškite produktus fotosesijai.

Fotografuojant telefonu galima nuotraukas paretušuoti ir telefonams tinkančiose programose, variantų tikrai daug.

Kur panaudoti fotografo padaromas nuotraukas?

Fotosesijos yra daromos įvairiais tikslais: asmeninės, verslo portretai, profesinės darbinėje aplinkoje, šeimos, draugų, laukimo, teminės, šventės akimirkos, produktų ir pan.
Kai kurias nuotraukas galima naudoti internetinėse svetainėse, parodant savo verslą, gamybos eigą, produktų ypatumus ir informaciją apie juos. Nuotraukos tiesiog būtinos pristatant save - Linkedin, Instagram, CV. Šiais laikais sunku būtų rasti profilį be nuotraukų, labai dažnu atveju jos būna padarytos ne namų sąlygomis, o kokioje nors studijoje, su papildomu apšvietimu, gražiai suredaguotos.

Asmeniniais tikslais daromos nuotraukos taip pat neprivalo nugulti harde. Galima iš nuotraukų pasidaryti foto knygas, kurias smagu ir pačiam pavartyti ir patogu kitiems parodyti. Nuotraukos puikiai papuošia namų sienas, jas įrėminant, darant įvairius koliažus, atspausdinant ant drobės. Tai taip pat puiki dovana pavyzdžiui seneliams. Nuotraukas galima panaudoti ir labai kūrybiškai, pasidarius teminę fotosesiją nuotraukas panaudoti kaip atvirukus, sveikinimo korteles, knygų skirtukus.

Kokio tipo nuotraukos rekomenduojamos versle?
Jei prekiaujama internetinėje parduotuvėje dažnai naudojamas nuotraukos baltame fone. Tai suteikia tvarkos, švarumo, vientisumo vaizdą, Produktas ir jo bruožai matomi aiškiai. Lengva išlaikyti nuotraukų stilių.
Kompozicinės nuotraukos, kurios padeda klientui įsivaizduoti kaip realybėje atrodytų ir būtų naudojama prekė ar paslauga.
Nuotraukos iš įmonės gyvenimo, jos išskirtinumo parodymas. Tai matydami klientai pajaučia kontaktą su įmonės darbuotojais, susieja prekės ženklą su veidu.